Přečti si magické příběhy


Tajemný zvuk houslí

Nedávno jsme byly samy s mojí kamarádkou na naší chatě, když jsme zažily něco zvláštního. Z houslí, které máme pověšené na stěně, se najednou ozval jejich zvuk, jako kdyby na ně někdo hrál! Hrozně jsme se lekly! Naštěstí za chvíli přijeli naši a vysvětlili nám, že v blízkosti naší chaty kdysi došlo k neštěstí – blesk tam zabil jednu mladou dívku – houslistku, která od té doby bloudí po okolí.

Míša (11), Kladno

Krvavý sen

Jednou se mi zdálo o mojí nejlepší kamarádce Kristýnce. Běhaly jsme spolu po louce, když se na trávě najednou objevily krvavé skvrny! Leknutím jsem se probudila. Druhý den jsem se dozvěděla, že Kristýnka měla nehodu na kole, ale naštěstí se jí nestalo nic hrozného. Odnesla to jen odřená kolena!

Lenka (10), Pardubice

Zbloudilý voják

Před třemi lety jsme se s rodiči nastěhovali do staršího domu na samotě. Jednou jsem se byla podívat na půdě, jestli tam třeba nenajdu něco zajímavého, když vtom se ozvalo hlasité praskání. Vypadalo to, jako kdyby někdo chodil přímo za mnou! Hrozně jsem se lekla, ale po čase jsem na to zapomněla. Až později nám naši nejbližší sousedi vyprávěli, že na místě, kde stojí náš dům, kdysi prošlo vojsko během jedné války!

Nikola (11), Praha