Není CVIČENÍ jako CVIČENÍ


 

Seznam se s nejznámějšími druhy cvičení a tanců, ať víš, co tě v tělocvičně čeká :-)

Tance a cvičení s prvky tance

 Zumba

Jestli si ráda zacvičíš ve svižnějším tempu a zároveň se ti líbí tanec, pak tě bude zumba nejspíš bavit. Na hodině se střídá rychlejší a pomalejší tempo. Cvičí se především na latinsko-americké rytmy, zumba využívá i prvky orientálních a afrických tanců.

Street dance

Název by se dal přeložit jako „pouliční tanec“, vznikl totiž v Americe mezi mladými lidmi přímo v ulicích. Využívá prvky hip-hopu nebo breakdance. Ti, kdo vyznávají styl spojený s tímto tancem, nosí volné kalhoty, volná trička a kšiltovky.

Balet

Stojí to hodně práce a dřiny, ale být baletkou, nosit baletní botky zvané špičky a nadýchanou sukýnku je snem spousty holčiček po celém světě. Jestli máš talent a sportovního ducha, proč by se tenhle sen nemohl splnit právě tobě?

Břišní tanec

Břišní tanec má kouzlo vzdálených zemí, mezi jeho typické prvky patří vlnění boků. Mohlo by se ti líbit i oblečení, na břišní tanec se chodí většinou v dlouhé sukni, ale používají se i orientální šátky pošité penízky nebo speciální čelenky na hlavu.

Flamenco nebo salsa

Možná by ses chtěla naučit základy tradičních tanců. Jihoašpanělské flamenco se vyznačuje zvláštními podupy následovanými ladnými pohyby rukou. Pooužívají se při něm kastaněty nebo vějíře i šátky s třásněmi. Salsa pochází z Kuby, zajímavostí je, že slovo „salsa” znamená ve španělštině omáčka.

Běžné styly

Aerobic

Určitě znáš cvičení při hudbě, kterému se říká aerobik. Až si ho vyzkousíš, zjistíš, že není až tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, sladit vzájemně pohyby rukou a nohou a ještě se pohybovat do rytmu.

Gymnastika   

I když si to neuvědomuješ, jednoduché prvky blízké gymnastice se používají skoro při každém cvičení ve škole. Když by ses rozhodla pro gymnastiku, mohla bys zvolit buď sportovní gymnastiku – cvičí se na nařádí, jako je kladina, bradla a další –, nebo gymnastiku moderní, při které se používají míč, stuha, obruč, švihadlo nebo kužele.

 

...a ještě více se dočteš v novém čísle časopisu Ahoj, tady FIFI č. 4